Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
irekm

Teorie spiskowe

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, tarant napisał(-a):

Chyba, że TVP(lokalna) puściła swoim zwyczajem fragment jakiegoś serialu...

 

Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Prawdopodobnie fotomontaż, mający na celu wywołanie rozruchów społecznych. 

no niezłe te Wasze teorie.. 

 

A facet jak umarł, tak nadal nie żyje..

przykro mieć świadomość że w trudnym momencie powołane do służby osoby Cię oleją i "mają Cię gdzieś".

 

To popieram też słowa @dziadek Ale wydaje mi się, że jednak lekarz znajdzie wytłumaczenie na swoje zachowanie- może nawet działał w ramach jakichś przepisów lub ustalonych standardów co będzie umiał udowodnić i dalej popracuje w tej samej przychodni..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zadra napisał(-a):

 

no niezłe te Wasze teorie.. 

 

A facet jak umarł, tak nadal nie żyje..

przykro mieć świadomość że w trudnym momencie powołane do służby osoby Cię oleją i "mają Cię gdzieś".

 

To popieram też słowa @dziadek Ale wydaje mi się, że jednak lekarz znajdzie wytłumaczenie na swoje zachowanie- może nawet działał w ramach jakichś przepisów lub ustalonych standardów co będzie umiał udowodnić i dalej popracuje w tej samej przychodni..

 

 

Żartowałem okrutnie, ale to jednak prawda. Cóż, w kraju, w którym służby odsyłają dzieci do lasu będzie to coraz częściej spotykana "norma" :(

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27768170,dostal-zawalu-i-zmarl-pod-przychodnia-lekarka-i-pielegniarka.html


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tarant napisał(-a):

 

Żartowałem okrutnie, ale to jednak prawda. Cóż, w kraju, w którym służby odsyłają dzieci do lasu będzie to coraz częściej spotykana "norma" :(

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27768170,dostal-zawalu-i-zmarl-pod-przychodnia-lekarka-i-pielegniarka.html

Też nie znajduję słów usprawiedliwienia dla postawy obydwu przedstawicielek zawodu nawet jeśli jakiś przepis formalnie nie pozwala im „opuścić posterunku” ( choć tu opuściły) …i zadaję sobie pytanie skąd ten nihilizm w narodzie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tarant napisał(-a):

 

Żartowałem okrutnie, ale to jednak prawda. Cóż, w kraju, w którym służby odsyłają dzieci do lasu będzie to coraz częściej spotykana "norma" :(

https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27768170,dostal-zawalu-i-zmarl-pod-przychodnia-lekarka-i-pielegniarka.html

 

21 minut temu, desmo napisał(-a):

Też nie znajduję słów usprawiedliwienia dla postawy obydwu przedstawicielek zawodu nawet jeśli jakiś przepis formalnie nie pozwala im „opuścić posterunku” ( choć tu opuściły) …i zadaję sobie pytanie skąd ten nihilizm w narodzie…

 

8 godzin temu, zadra napisał(-a):

 

no niezłe te Wasze teorie.. 

 

A facet jak umarł, tak nadal nie żyje..

przykro mieć świadomość że w trudnym momencie powołane do służby osoby Cię oleją i "mają Cię gdzieś".

 

To popieram też słowa @dziadek Ale wydaje mi się, że jednak lekarz znajdzie wytłumaczenie na swoje zachowanie- może nawet działał w ramach jakichś przepisów lub ustalonych standardów co będzie umiał udowodnić i dalej popracuje w tej samej przychodni..

 

Kuźwa, facet był w moim wieku, w niedalekiej okolicy ode mnie. Co prawda nie mam jeszcze takich problemów zdrowotnych, ale równie dobrze jutro mogą mnie w ten sam sposób potraktować i zaorać do piachu. :(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, desmo napisał(-a):

Też nie znajduję słów usprawiedliwienia dla postawy obydwu przedstawicielek zawodu nawet jeśli jakiś przepis formalnie nie pozwala im „opuścić posterunku” ( choć tu opuściły) …i zadaję sobie pytanie skąd ten nihilizm w narodzie…

Nie ma takiego przepisu! To tylko dowód na to , że nawet w takim humanitarnym i wspaniałym zawodzie są ludzie patrzący tylko na to, czy za to mu zapłacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

równie dobrze jutro mogą mnie w ten sam sposób potraktować i zaorać do

od razu dzwoń po karetkę i w żadnym wypadku nie igraj z losem szukając pomocy na piaskach.. ..

 

A właściwie, to pamiętacie aferę łódzkich "łowców skór" ?

Tam również było niezłe bagno etyczne i moralne..

Nawet nie wiem czy ktoś siedzi, albo ilu już wyszło na wolność.. 

Takiemu wstrzyknąć pawulonu na rozluźnienie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Kuźwa, facet był w moim wieku, w niedalekiej okolicy ode mnie. Co prawda nie mam jeszcze takich problemów zdrowotnych, ale równie dobrze jutro mogą mnie w ten sam sposób potraktować i zaorać do piachu. :(

Kilka postów wcześniej pisałem, że 50. latkowie padają jak muchy to żeś sobie żarty robił. To nie jest teoria spiskowa a szara rzeczywistość. W dniu 50. urodzin powinien być pakowany na miesiąc do szpitala na konkretne MLU i nie ma, że boli albo on nie chce bo ma jakieś tam prawa. Ustawą takich i nie ma przebacz. Państwo nie może ponosić strat w tym przedziale wiekowym jak na wojnie. Kto będzie pracował na podwyżki dla lekarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ritter napisał(-a):

Kilka postów wcześniej pisałem, że 50. latkowie padają jak muchy to żeś sobie żarty robił. To nie jest teoria spiskowa a szara rzeczywistość. W dniu 50. urodzin powinien być pakowany na miesiąc do szpitala na konkretne MLU i nie ma, że boli albo on nie chce bo ma jakieś tam prawa. Ustawą takich i nie ma przebacz. Państwo nie może ponosić strat w tym przedziale wiekowym jak na wojnie. Kto będzie pracował na podwyżki dla lekarzy?

A propos podwyżek…https://www.money.pl/gospodarka/podwyzki-dla-politykow-chca-o-231-mln-zl-wiecej-6687976354687648a.html

A propos kondycji społeczeństwa pod światłym przewodem ….https://poznan.naszemiasto.pl/kobieta-stracila-przytomnosc-na-ulicy-obok-siedziala/ar/c1-8533159…ominęli a mogli zastosować push back

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska znieczulica nie wzięła się znikąd.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sprawa że Swarzędza to wielka granda. A te dwie głupie c*py-doktórka i pielęgniarka powinny dostać w majty za nieudzielenie pomocy. Jedna powinna masować, druga dmuchac-przeciez jakieś ambu powinno być w przychodni. Pewnie by go nie uratowały ale nikt by się nie czepiał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

"...Gdy więc wszyst­kie spo­so­by ra­tun­ku upa­dły,
Wśród ser­decz­nych przy­ja­ciół psy za­ją­ca zja­dły."
[Ignacy Krasicki]

 

W przychodni był najprawdopodobniej defibrylator, nosze i kilka konkretnych leków oraz personel, który mógł je zaaplikować, to jest raptem parę minut. To aż nadto by dać szansę i to sporą, większą jak na kanapie gdzieś w mieszkaniu daleko od przychodni czy szpitala.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet właśnie do nich szedł po pomoc, ale nie dotarł,  bo kostucha była o te 150m szybsza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mirek 1969 napisał(-a):

Przeciez wszyscy robią to samo.A poprzednio było inaczej?

Nie wiem jak było poprzednio ale wiem że ci szli po władzę z gębę pełną frazesów o odnowie moralnej …i pytanie do tych co im tą władzę dali - tego chcieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja doskonale pamiętam, jak było poprzednio. Nie lepiej. Co nie zmienia faktu, że masz rację - PIS obiecywał, że za ich rządów będzie ZUPEŁNIE INACZEJ. Nie jest. Co gorsza, nawet w obszarach, w których, być może, intencje były dobre, realizacja jest z reguły fatalna. Jako zwolennik prawdziwej lustracji (czyli niedopuszczenia do piastowania jakichkolwiek funkcji publicznych osób, które za PRL dzierżyły jakąkolwiek władzę) nie mogę również wybaczyć PIS "przemycania" w swoich szeregach, a niekiedy w sposób wręcz spektakularny eksponowania postaci takich, jak nieszczęśni Piotrowicz, Aumiller, Kostrzewski, Kryże, gwiazda studenckiego ZSYPU ;) Karski i wielu innych...


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mirek 1969 napisał(-a):

Przeciez wszyscy robią to samo.A poprzednio było inaczej?

Jak napisał Desmo powyżej: ta ekipa sama się określała jaka moralna, nie pazerna, skromna i pracująca z pokorą dla narodu. 
 

Ja zawsze tłumaczę to na prostym przykładzie synowi: jeśli twój kolega będzie kradł a ty mając okazję też byś ukradł, to tak się będziesz usprawiedliwiać? Że skoro ktoś mógł, to tobie też wolno? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny być porządne kary a szczgólnie do tych na górze za kradzież,przekręty,oszustwa.Ale sami na siebie bicza nie ukręcą.A za donoszenie na Polske to już całkiem porażka.Byle do  korytka.Albo jechanie po Polskich żołnirzach na granicy.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez wszyscy robią to samo.A poprzednio było inaczej?
Jeśli chodzi ogólnie o nieuczciwość, to pewne zachowania są takie same. Ale jeśli chodzi o skalę zjawiska, to doszukiwanie się symetrii jest kompletnie nieuprawnione.

pytanie do tych co im tą władzę dali - tego chcieliście?

Biorąc pod uwagę, że słupki poparcia dla władzy nie maleją, to chyba rzeczywiście tego chcieli i dalej chcą.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tu nie ma się co dopatrywać "lepszości" jednych nad drugimi. To jedna i ta sama ekipa, tylko występująca pod inną nazwą. Nie ma nic lepszego, jak jedna klika i podział wewnętrzny na kilka grup, żeby wyborca miał złudzenie możliwości wyboru. I śmiem twierdzić, że nawet nie jest to wymyślone, zamierzone i przemyślane. Po prostu jest, wypracował się przez lata pewien układ, pewien system w który wpada każdy polityk. Albo się dostosuje i będzie chodził jak inni albo wypadnie z gry i zbankrutuje, zwariuje, spadnie ze schodów albo okaże się przestępcą. 

 

Niestety, przyznajmy się, cechy naszych polityków są naszymi narodowymi cechami. Tak było w czasach szlacheckich, w międzywojniu, tak jest i teraz. Po prostu, jesteśmy pieniaczami, złodziejami, nierobami i brudasami. Oczywiście każdy z nas się na takie stwierdzenie oburzy... ale spójrzmy na siebie z perspektywy, obiektywnie. Nie potrzeba polityki. Tak, jak politycy, tak firmy toczą wojny ze sobą, mieszkańcy jednego osiedla, sąsiad z sąsiadem. Każdy z każdym, czy jest powód, czy go nie ma. Nawet krajów sąsiednich nie lubimy i każdy z którym sąsiadujemy jest zły. Dobrze, że jest Bałtyk, chociaż pewnie i jemu mamy coś do zarzucenia... Za komuny najuczciwsi wynosili z pracy ołówki, papier i co się dało, bo to było wspólne, czyli niczyje. Teraz, z biura czy fabryki herbatę, kawę, krakersy i inne rzeczy, które wziąć się da, bo to szefa, krwiopijcy który nam tak mało płaci. Za komuny "czy się stoi, czy się leży..." i teraz "się nie narobić a zarobić..." Ale jak rozmawiamy, jeden z drugim, to każdy z nas jest krystalicznym wzorem uczciwości, a kradną i brudzą tamci. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może jest w tym i racja ale nie wszystko wszystkim wypada.Tak jak np.facet leży pijany np.na przystanu to nic chop napił a jak kobieta to już niesmak .I dalej. Jak wybieramy polityków to też nie wypada im kraść czy nas oszukiwać.Piwinni być przynajmniej troche lepsi od nas ale na kogo by nie spojrzeć to szkoda gadać.Nawet ci co nas osądzają czyli sędziowie zachowują się jak przeciętny biedny Kowalski.Jak są elitą to niech to pkażą.A z drugiej strony to niema adekwatnych kar.Jakby np.za kradzież ołówka wywalili z firmy czy fabryki to kto by ukradł? Jawne są nagrania przekrętów politykierów i kogo ukarali? Chyba tylko słupów.Zawsze się wymyśli jakąś pomroczność czy coś podobnego.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, renqien napisał(-a):

Słuchajcie, tu nie ma się co dopatrywać "lepszości" jednych nad drugimi. To jedna i ta sama ekipa, tylko występująca pod inną nazwą. 

 

Szkoda, że nie widzisz różnicy, ale trudno, każdy ma prawo do własnej opinii. Obawiam się jednej rzeczy - Twoje podejście sugeruje, że nie ma sensu głosować w wyborach, a to już całkiem kiepsko, gdy inni za nas wybiorą.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, renqien napisał(-a):

Za komuny najuczciwsi wynosili z pracy

Pamiętasz puste półki w sklepach?

Ja pamiętam. Na zwykły cyrkiel blaszany, taki w który trzeba ołówek włożyć ( powiedziałbyś dziś, że chłam i taniocha) trzeba było w "papierniczym" oczy wypatrywać i czekać "na kolejną dostawę bo już wyszły) 🤔

Nie piszę tego w obronie kradnących ale niejako uzasadnienie niektórych zachowań. Miałeś kartki na papierosy a nie palisz, to wymieniałeś na kartki na czekoladę lub paliwo albo mięso..

To również było nieuczciwe tak samo jak "kupowanie spod lady" albo reglamentowane przydziały mieszkaniowe..

 

Rzekłbym- takie były czasy a ludzie się tylko dostosowali do warunków.

 

Teraz jest trochę inaczej.

Jest kasa, sklepy pełne, tylko trochę uczciwości i poczciwości ludzkiej brakuje.

Jak wszyscy słyszymy pewien głos "bo nam się należy.." w bardzo publicznym miejscu,  albo gdy słyszysz "ta małpa w czerwonym" przez przypadkowo niewyłączony mikrofon..

To mnie trochę przestaje dziwić, że reszta społeczeństwa powiela zaobserwowane zachowania..

 

Nie wnikam czy wcześniej kradli i czy byli uczciwi, ale tłumaczyć w taki sposób własne chamstwo, zachłanność i obsesje..

 

Idealnie byłoby, gdyby ktoś powiedział,  że od dziś nie ma immunitetów,  że mamy wybory bezpośrednie jednomandatowe okręgi, a polityk pracuje na dobro swojego kraju w trosce o obywatela i nie pobiera za to pieniędzy. 

Jego promocją jest zaufanie społeczne, czyste sumienie i klarowna kryształowa kartoteka. 

A w związku z brakiem immunitetu staje się tak samo odpowiedzialnym za przewinienia człowiekiem względem prawa i można go za kradzież ukarać, tak samo jak za przekroczenie prędkości w zabudowanym, to ja pierwszy bym na niego zagłosował w nadziei że jednak idzie lepsze..

 

Co my natomiast mamy?

Prokurator któremu " laptop się utopił" podczas kąpieli w wannie, 

Szara eminencja, któremu karmę dla kota musi przywozić BOR 

Były prezes banku piastujący wysoki urząd państwowy , co chlapnie to kłamstewko goni kłamstewko..

Prezydent .. prezydent? wybrany w uczciwych wyborach ?

Gdy kiedyś okaże się, że jednak wszystkie nominacje, podpisy pod międzynarodowymi kontraktami i podpisane ustawy są tak samo uczciwe jak te wybory...

 

Może faktycznie jest TAM układ,  ale wiara w to co słyszę w mediach, wszystkie sondaże,  rozprzestrzeniane plotki, niepotwierdzone nigdy zarzuty na zatrzymanych przeciwników politycznych sprawia, że ja stronię już od wszelkich informacji publicznych. 

 

No nie mam już zaufania.. no nie mam..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten polityczny, żałosny spektakl dla mas trwa od Magdalenki. Do dzisiaj te same twarze, poza tymi co zmarli. Nikt nikogo za nic nie rozliczył i nie rozliczy. Dobrze, że od 89 nie było internetu bo dzisiejszy dostęp do informacji w tamtych latach obalilby niejeden rząd. Wtedy jeszcze masom chciało się wyjsc, a teraz.... Tu nic się nie zmieni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Szkoda, że nie widzisz różnicy, ale trudno, każdy ma prawo do własnej opinii. Obawiam się jednej rzeczy - Twoje podejście sugeruje, że nie ma sensu głosować w wyborach, a to już całkiem kiepsko, gdy inni za nas wybiorą.

Dokładnie. Głosowałem dwa razy w życiu, pierwszy i ostatni. Potem przejrzałem na oczy, jak zobaczyłem jak panowie z KLD, UD, KPN i innych skłóconych ze sobą ugrupowań pili razem wódkę i obcałowywali się w "Rozdrożu". Spojrzałem na politykę z innej strony i uwierz mi, wiele zrozumiałem. Nie przyłożę ręki do rządów nikogo, kto wpisuje się w istniejący układ, czy będzie czerwony, zielony czy nawet we wszystkich kolorach tęczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.