Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Diesle prędzej czy później pójdą w odstawkę, przy Euro 7 zrobią się kompletnie nieopłacalne pod względem produkcji - koszt systemów oczyszczających spaliny przekroczy znacznie koszt samego silnika.

Zresztą silnikom benzynowym też nie będzie łatwo spełnić Euro 7.

nie badz taki pewny, niedawno niemiecki klub MB przeprowadzil testy 'beczki' W123 z silnikiem 2.4 D (300K km),
jedyna modyfikacja polegala ze ten samochod mial dolozony katalizator i okazalo sie ze auto wytwarza mniej
tlenkow azotu niz BMW X3 xDrive20d i VAG'i 2.0 TDI, pojazd ze wspomnianym katalizatorem spelnil norme EU3
dla emisji tlenku wegla a EU6 przekroczyl tylko o 20%
pseudoekologia to zabawa dla bogatych i utrapienie dla mniej zamoznych, chyba jescze nikt nie policzyl ile szkod
w ekosystemie powoduja male, downsizingowe autka, szybko znikajace z 'przyrody'
odnosze wrazenie ze srubowanie norm przez roznego rodzaju komisje europejskie moze miec drugie dno, ktorego
beneficjentem sa koncerny samochodowe

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Masz absolutną rację, ale norma Euro 7 to zupełnie inny poziom w zakresie emisji, współczesne auta spalinowe nie mają żadnych szans na jej spełnienie.

A to, że nas oszukują jest oczywiste - bardzo często te małe silniczki, które zdobywają deszcz nagród później okazują się być też mistrzami w kwestii nadzwyczajnej awaryjności.

czy gdzieś jest potwierdzona ta nadzwyczajna awaryjność małych silników? Ford pakuje swój 1.0 ecoboost do samochodów od dawna, ale nigdzie w mainstreamie nie widziałem informacji, żeby szybko szły na szrot. Tak z ciekawości pytam, bo mi akurat obojętnie czym jeżdżę. Samochód traktuję wyłącznie użytkowo, bez emocji. Ma mnie wozić w odpowiednich warunkach z punktu A do B. 

Już się cieszę, że nie mam dwóch metrów ;)

Pozdrawiam,

Janek

Skoro ma być  bezpiecznie to może jeszcze kaftan bezpieczeństwa w zestawie do kasku? Może taki projekt złożyć do przemyślenia?

Prawda. Ludzie ją lubią, łakną jej są nawet gotowi oddać za nią życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

sezon na zloty w pełni :)

mój ulubiony camping w PL

img%5D

Cuda, Impala i Coronet - esencja motoryzacji USA

IMG_20210611_200413.jpg

Chevelle z przełomu lat 60/70

{img]IMG_20210612_093930.jpg[/img]

3 różne generacje radiowozów

IMG_20210612_102841.jpg

RAM - nie dość, że z silnikiem od Vipera, to jeszcze ze sprężarką

IMG_20210612_102914.jpg

Mój zestaw campingowy - spanie na materacu na pace, od góry taki daszek na wypadek deszczu. Sprawdziło się super gdyby nie zejście powietrza z materaca w nocy :D

IMG_20210617_082238.jpg

https://spidersweb.pl/autoblog/vw-id-4-ladowanie-cena-zasieg/?fbclid=IwAR3F7e1tuwDuu3c-SQwMzeuJV_jKXHbmNDrG2J3gsZlFn7KaA5r-_KR4p8Q

"Wszystko jest fajnie, do momentu gdy zdamy sobie sprawę, że:      te 30 naładowanych kilowatów kosztowało mnie 73,15 zł. Tyle wynosi koszt przejechania 160 km. A to oznacza, że na 100 km wydałbym na prąd ok. 45 zł. To tak, jakby samochód benzynowy palił 8,7 l benzyny na 100 km przy cenie 5,24 zł za litr. Hybrydowa Corolla 1.8 spali 4,5-4,8 l/100 km przy podobnych walorach praktycznych."

Pozdrawiam,

Janek

Tak to można podróżować. Trasa z Kołobrzegu do Poznania przez Szczecin, z dwoma krótkimi przerwami. :)319992270f43d3cb3790b87252531e5c.jpg

Posted (edited)
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Tak to można podróżować. Trasa z Kołobrzegu do Poznania przez Szczecin, z dwoma krótkimi przerwami. :)

Ty Szatanie ty  😈

Szacun za zrobienie tego na paliwie rolniczym 🤣

I jeszcze taka zajawka:

8E7ADC50-5369-48F3-8AAD-504A56A9CDD1.jpeg

Edited by Louis Cypher

Ty Szatanie ty  
Szacun za zrobienie tego na paliwie rolniczym 

Jechałem sam, to trochę przydusiłem. A diesel nie jest taki zły.

Teraz, mario1971 napisał(-a):
3 minuty temu, Louis Cypher napisał(-a):

Ty Szatanie ty  emoji48.png
Szacun za zrobienie tego na paliwie rolniczym emoji1787.png

Pokaż więcej  

Jechałem sam, to trochę przydusiłem. A diesel nie jest taki zły.

Nie no, dziel jest spoko. I ta odcina przy 5200 obr/min 😁

I jaki zapaaach…

Nie no, dziel jest spoko. I ta odcina przy 5200 obr/min 
I jaki zapaaach…

Bez czipa zdecydowanie więcej pali.

Teraz, mario1971 napisał(-a):
1 minutę temu, Louis Cypher napisał(-a):

Nie no, dziel jest spoko. I ta odcina przy 5200 obr/min emoji16.png
I jaki zapaaach…

Pokaż więcej  

Bez czipa zdecydowanie więcej pali.

Nie chciałeś wrzucić nowego boxa?

Nie chciałeś wrzucić nowego boxa?

Auto ma już pięć lat, nie chcę katować silnika. A to średnia w obie strony. Niestety w drodze nad morze zagapiłem się i źle pojechałem ;) No i korek był pod Szczecinem.17bd941b9a7a320977bfaa61b0d0cb9a.jpg

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

Auto ma już pięć lat, nie chcę katować silnika. A to średnia w obie strony. Niestety w drodze nad morze zagapiłem się i źle pojechałem ;) No i korek był pod Szczecinem.17bd941b9a7a320977bfaa61b0d0cb9a.jpg

Szału nie ma. To mój stary benzynowy sztrucel, na autostradzie przy tempomacie na 150 zł robi 10,5 litra…

15 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):

Szału nie ma. To mój stary benzynowy sztrucel, na autostradzie przy tempomacie na 150 zł robi 10,5 litra…

No nie ma.

1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

No nie ma.

No widzisz, musisz przyjąć moją religię: BENZYNA bez TURBA i na dodatek duuuża. To sama przyjemność…

1 minutę temu, Louis Cypher napisał(-a):

No widzisz, musisz przyjąć moją religię: BENZYNA bez TURBA i na dodatek duuuża. To sama przyjemność…

Każdy ma swoją religię :)

Niestety , EV zabijają radość która nam towarzyszyła w przypadku spalinowej motoryzacji sportowej , tez uważam że nasze dzieci nie będą wieszać na ścianie nad łóżkiem plakat nowej super szybkiej Tesli , bo to jak wieszać plakat nowego super szybkiego smartfona 🤔

trzeba się szybko nawracać na tą wiarę, bo takich to już coraz mniej:(