Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Kcp85 napisał(-a):

Panowie - Musze wybrac nowe auto sluzbowe. Szukam czegos wyzszego - moge wybrac miedzy Mazda CX-5, Cupra Formentor, bmw x1 ewentualnie GLA (przy czym Mazda I cupra dobrze doposazone, bmw i Mercedes niewiele ponad podstawa i bazowe silniki)
1. Ktory byscie wybrali?

2. Moze warto dolozyc do GLB?

3. A moze cos innego w budzecie do 200 tys? (Byle nie Qashaqi ani Corolla Cross)

 

Za 200k masz spory wybór świetnie wyposażonych Countrymanów z 2 litrowym turbo i 7s do setki. Np. taki:

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mini-countryman-harman-kardon-ogrzewana-adaptacyjne-reflektory-led-ID6FmKBk.html

 

1057884761_Screenshot2023-05-30at09_50_14.png.a5b3942b6ab1cfe3cd52c3c47ea12781.png1744304794_Screenshot2023-05-30at09_51_23.png.12cd2953f0fc97443fca9f2648efebdd.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kcp85 napisał(-a):

Panowie - Musze wybrac nowe auto sluzbowe. Szukam czegos wyzszego - moge wybrac miedzy Mazda CX-5, Cupra Formentor, bmw x1 ewentualnie GLA (przy czym Mazda I cupra dobrze doposazone, bmw i Mercedes niewiele ponad podstawa i bazowe silniki)
1. Ktory byscie wybrali?

2. Moze warto dolozyc do GLB?

3. A moze cos innego w budzecie do 200 tys? (Byle nie Qashaqi ani Corolla Cross)

 

Z tego co podałeś, to za 200k wybrałbym tylko Formentora. 190KM w tym aucie zupełnie jest wystarczające i nie jest to żaden muł. Mam taki sam zestaw silnik/skrzynia/4Drive w aucie o 300kg cięższym nie odczuwam żeby auto było mułem. Jeśli jeździłeś do tej pory samochodami o mniejszej mocy to myślę, że nie będziesz zawiedziony. A najlepiej po prostu się przejechać i ocenić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kcp85 napisał(-a):


ok, ale jaka ma przewagę nad innymi? Bo wizualnie wolalbym Mazda czy Cupre z podobnym wyposazeniem


raczej na 310 km nie starczy 200k niestety. W Mazdzie Jestem umowiony na jazde bo to jedyne auto ktorym nie jezdzilem.

ogolnie to jestem przyzwyczajony do niewielkich silnikow (obecnie mamy 150 km w obu autach)

gla i x1 to podstawowe jednostki jedynie- oboma jezdzilem ale w mocniejszej konfiguracji i boje sie troche Jak wyglada i jezdzi wersja za 200k

Kia ma z reguły dobre wyposażenie, nawet w wersji podstawowej. Najlepiej wejdź w konfigurację modeli o których mowa i oceń sam co dostaniesz za podobne pieniądze. Gdy kupowałem swoja Kię i porównałem to z Mercedesem w tej samej cenie, to... Wolałem jednak silnik 204KM, niż 120. O innych detalach nie wspomnę. W zasadzie musisz sam zdecydować co dla Ciebie jest ważne tzw. prestiż (czytaj - znaczek na ma masce), czy stosunek jakości do ceny. Inna sprawa, że jak to ma być auto służbowe, to czasami lepiej podjechać czymś gorszym ale powszechnie uznanym za lepsze (niekoniecznie przez znawców tematu). ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 200k, możesz spokojnie patrzeć na Audi Q5. Formentor ma jeden minus, kolega z firmy odbierał w tamtym tygodniu. Miał być w 8 miesięcy, udało się w niecałe 12. Oczekiwanie długie. W Audi podali 6-7 miesięcy.

 

W lutym zamawialiśmy z innym kumplem z pracy po Audi, ja co prawda wziąłem S3, ale kolega brał własnie Q5, przed rabatem wyszło 235 600, a po rabacie 194 000. Wersja z silnikiem 2 litry, 204 kunie. Zrzut pierwszej strony configu poniżej. Leasing wybieraliśmy sami, nie trzeba tego robić przez Audi.

 

image.thumb.png.79957baaf144ffc67c5542799f4fa864.png

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kcp85 napisał(-a):

Panowie - Musze wybrac nowe auto sluzbowe. Szukam czegos wyzszego - moge wybrac miedzy Mazda CX-5, Cupra Formentor, bmw x1 ewentualnie GLA (przy czym Mazda I cupra dobrze doposazone, bmw i Mercedes niewiele ponad podstawa i bazowe silniki)
1. Ktory byscie wybrali?

2. Moze warto dolozyc do GLB?

3. A moze cos innego w budzecie do 200 tys? (Byle nie Qashaqi ani Corolla Cross)

 

Mazda CX-5 jest bardzo ciekawym samochodem :) 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Kia ma z reguły dobre wyposażenie, nawet w wersji podstawowej. Najlepiej wejdź w konfigurację modeli o których mowa i oceń sam co dostaniesz za podobne pieniądze. Gdy kupowałem swoja Kię i porównałem to z Mercedesem w tej samej cenie, to... Wolałem jednak silnik 204KM, niż 120. O innych detalach nie wspomnę. W zasadzie musisz sam zdecydować co dla Ciebie jest ważne tzw. prestiż (czytaj - znaczek na ma masce), czy stosunek jakości do ceny. Inna sprawa, że jak to ma być auto służbowe, to czasami lepiej podjechać czymś gorszym ale powszechnie uznanym za lepsze (niekoniecznie przez znawców tematu). ;) 

Właśnie miałem to napisać, ale Paulus mnie uprzedził.

W tej cenie KIA będzie dobrze wyposażona.

No ale nie będzie to Mercedes…

Twoja decyzja.

Ja nie brałbym golasa BMW czy Mietka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kcp85 napisał(-a):

Panowie - Musze wybrac nowe auto sluzbowe. Szukam czegos wyzszego - moge wybrac miedzy Mazda CX-5, Cupra Formentor, bmw x1 ewentualnie GLA (przy czym Mazda I cupra dobrze doposazone, bmw i Mercedes niewiele ponad podstawa i bazowe silniki)
1. Ktory byscie wybrali?

2. Moze warto dolozyc do GLB?

3. A moze cos innego w budzecie do 200 tys? (Byle nie Qashaqi ani Corolla Cross)

A może Lexus UX dla odmiany. Powinieneś się zmieścić w budżecie.

 

A jeśli cenisz komfort, pokonujesz wiele kilometrów to szybko I cicho bedzie w skoda superb( może nawet laurint&clement) choć to nie suv.

 

images (1).jpeg

96ac15189c621263.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoda SuperB w wersji Scout( takie Audi AllRoad albo Volvo V90 CrossCountry, czyli podniesione kombi) wychodzi 196 tyś i jest już dobrze wyposażona, cena do jakości dosyć fajna. Parę dodatków a dalej oscylujesz przy 200k. Dostajesz 2.0 Tdi 200 KM, 4x4 i fajną skrzynię DSG.
Ja osobiście, z racji że lubię trochę lepszej jakości środki i wyciszenie, dołożyłbym do A6 Avant 40TDI no ale tutaj już wchodzimy w pułap 250k za nówkę i nie jest to podwyższone auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Szukam czegos wyzszego (...)

a w zasadzie to dlaczego? i co przez to rozumieć - prześwit/wysokość siedzenia/ wysokość auta?
łatwiej będzie coś doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio po raz pierwszy we Włoszech i po tym co słyszałem o kulturze jeżdżenia spodziewałem się, że będzie nieciekawie.

No ale jakoś mi podszedł ten styl jeżdżenia, szczególnie na rondach, których przejechałem bardzo dużo, generalnie ludzie się po prostu puszczają bez nerwów i ruch uliczny się nie blokuje, u nas na rondach czuję się mniej pewnie niż tam.

Ale co tam ja o rondach jak udało mi się kilka fajnych rzeczy zobaczyć :)

Dwa miejsca odwiedziłem pośród licznych innych, na których zależało mi mniej

Pierwsze to muzeum Lamborghini.

Jakby ktoś miał taką zajawkę jak ja na motoryzację to polecam się przelecieć do Bolonii, fajne perełki do obejrzenia w pobliżu w 3 dni można oblecieć najfajniejsze atrakcje, my akurat teraz na tak krótko lecieliśmy bo młody nie miał szkoły z okazji egzaminów 8 klas

 

1685539464206.jpg

1685539464236.jpg

1685539464267.jpg

1685539464294.jpg

1685539464315.jpg

1685539464338.jpg

Byłem ostatnio po raz pierwszy we Włoszech i po tym co słyszałem o kulturze jeżdżenia spodziewałem się, że będzie nieciekawie.

No ale jakoś mi podszedł ten styl jeżdżenia, szczególnie na rondach, których przejechałem bardzo dużo, generalnie ludzie się po prostu puszczają bez nerwów i ruch uliczny się nie blokuje, u nas na rondach czuję się mniej pewnie niż tam.

Ale co tam ja o rondach jak udało mi się kilka fajnych rzeczy zobaczyć :)

Dwa miejsca odwiedziłem pośród licznych innych, na których zależało mi mniej

Pierwsze to muzeum Lamborghini.

Jakby ktoś miał taką zajawkę jak ja na motoryzację to polecam się przelecieć do Bolonii, fajne perełki do obejrzenia w pobliżu w 3 dni można oblecieć najfajniejsze atrakcje, my akurat teraz na tak krótko lecieliśmy bo młody nie miał szkoły z okazji egzaminów 8 klas

 

1685539464206.jpg

1685539464236.jpg

1685539464267.jpg

1685539464294.jpg

1685539464315.jpg

1685539464338.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, i szerokości życzę @łowca 👍🏼, moje marzenie moto za kilka dni się spełni😍 

Natomiast mam pytanie odnośnie winiet do Czech , Austrii i Włoch, jak obecnie sprawa obecnie wygląda , czy można kupić on line bez konieczności posiadania naklejki na szybę jak do tej pory było- Czechy i Austria- do samochodu osobowego ? 

Edytowane przez Krakus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krakus1 napisał(-a):

Gratuluję, i szerokości życzę 👍🏼, moje marzenie moto za kilka dni się spełni😍 

Natomiast mam pytanie odnośnie winiet do Czech , Austrii i Włoch, jak obecnie sprawa obecnie wygląda , czy można kupić on line bez konieczności posiadania naklejki na szybę jak do tej pory było- Czechy i Austria- do samochodu osobowego ? 

Na Czechy i Austrię możesz od 2 lat kupić online (ja tak kupuję). Wpisz w szukajkę zapytanie i wyskoczy ci odpowiednia strona. We Włoszech nie ma winiet, za to masz płatne autostrady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za pomoc. Na razie Jestem na etapie zbierania I porownywania ofert - okazuje sie ze jednak mozna liczyc znowu na rabaty i otworzylo sie troche nowych mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Kcp85 napisał(-a):

Dziekuje wszystkim za pomoc. Na razie Jestem na etapie zbierania I porownywania ofert - okazuje sie ze jednak mozna liczyc znowu na rabaty i otworzylo sie troche nowych mozliwosci.

Daj znać co i jak i co wybrałeś - w 2024 będę miał podobny dylemat i podobne oczekiwania od auta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kcp85 napisał(-a):

Dziekuje wszystkim za pomoc. Na razie Jestem na etapie zbierania I porownywania ofert - okazuje sie ze jednak mozna liczyc znowu na rabaty i otworzylo sie troche nowych mozliwosci.

Oczywiście, ze można bo dużo aut na stoku stoi.

Popyt zmalał, bo leasingi "popieprzone" są.

Godzinę temu, Krakus1 napisał(-a):

Gratuluję, i szerokości życzę @łowca 👍🏼, moje marzenie moto za kilka dni się spełni😍 

Natomiast mam pytanie odnośnie winiet do Czech , Austrii i Włoch, jak obecnie sprawa obecnie wygląda , czy można kupić on line bez konieczności posiadania naklejki na szybę jak do tej pory było- Czechy i Austria- do samochodu osobowego ? 

Gadaj!! :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

Gratuluję, i szerokości życzę @łowca 👍🏼, moje marzenie moto za kilka dni się spełni😍 

 

A co to za marzenie  ?  😀  .  U mnie znowu Duster - 2,5 letni zostawiłem w rozliczeniu,  ten z lepszym silnikiem jest 1.3 130 KM jak w Mercedesie  A. Teraz mnie malo kto dogoni 😁. Parę pierdół zmieniono na plus we wnętrzu.  A tak to obecnie  tani samochod za 100.

20230531_181023.jpg

Edytowane przez łowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krakus1 napisał(-a):

Natomiast mam pytanie odnośnie winiet do Czech , Austrii i Włoch, jak obecnie sprawa obecnie wygląda , czy można kupić on line bez konieczności posiadania naklejki na szybę jak do tej pory było- Czechy i Austria- do samochodu osobowego ? 

 

W Austrii i w Czechach można online i bez naklejki.

 

Czechy:

https://edalnice.cz/pl/index.html#/validation

 

Austria

https://shop.asfinag.at/pl/

 

W Austrii jest mały myk. Osoba prywatna musi kupić winietę przynajmniej na 18 dni przed podróżą ze względu na możliwość odstąpienia od umowy/zakupu. Żeby móc kupić winietę tuż przed podróżą trzeba się określić jako przedsiębiorca. Wtedy to ograniczenie znika. Robiłem tak już chyba ze trzy razy i nigdy nie było z tym potem żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie 👍 , jeśli chodzi o wjazd do centrum Wiednia , są jakieś restrykcje czy konieczność posiadania dodatkowej naklejki - nowy samochód osobowy-?

natomiast co do nowego marzenia moto , nie da się tego opisać , trzeba fotkę , czyli jeszcze 2-3 tyg 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Drugie muzeum jakie odwiedziłem znajdujące się 30 minut od Lamborghini to muzeum Enzo Ferrari - jedno z dwóch - wybrałem to ze względu na ciekawą architekturę i smaczek w postaci zbudowania go w miejscu należącym kiedyś do rodziny Ferrari, tam też znajdowało się biuro p. Ferrari. Nie zawiodłem się na tym dostałem dokładnie tego czego chciałem. No może poza zobaczeniem F40 :) Ale jest to ekspozycja, która się zmienia co jakiś czas więc się z tym liczyłem.

 

1685539464361.jpg

1685539464388.jpg

1685539464412.jpg

1685539464438.jpg

1685539464461.jpg

1685539464490.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2023 o 08:59, Lynx27 napisał(-a):

Skoda SuperB 

Superb. Nie ma skody SuperB czy Super Beeee. Jest superb. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Adi napisał(-a):

Superb. Nie ma skody SuperB czy Super Beeee. Jest superb. ;)

Nie ma skody, jest Skoda lub Škoda.  Chociaż z drugiej strony mamy w tym względzie wolną amerykankę. 😆

marki samochodów - Poradnia językowa PWN


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Adi napisał(-a):

Superb. Nie ma skody SuperB czy Super Beeee. Jest superb. ;)


To nazwa własna więc faktycznie można się spierać. Jednak czy pamiętasz, że pisząc Citroen  powinieneś napisać Citroën? LamborGini a nie dżini.. itd :)
To trochę tak jak w pisaniu Tobie/Ci itd.. kiedyś pisząc z wielkiej litery mogłeś wyrazić szacunek, miłość, pokazać, że darzysz kogoś wyjątkową estymą.. Dziś jak nie napiszesz "Ci" wielką literą to jest to traktowane jako niegrzeczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.