Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, neclocus napisał(-a):

 

przeczytales uwaznie o czym wspomnialem, czy odpisujesz poniewaz jestes z tych ktorzy chca miec ostatnie slowo?
nie napisalem o wymianie oleju wynikajacej z harmonogramu serwisowania, tylko dodatkowej w okresie docierania silnika,

 

 

Nie wiesz, że ostatnie zdanie zawsze należy do "eksperta" ;)

 

@memento mori Znam przynamniej dwie takie osoby. Mają auta za więcej niż 200k i wymieniają olej między interwałami zalecanymi przez producenta poza aso. Niekoniecznie powodem jest chęć zaoszczdzenia paru stówek.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rmickey napisał(-a):

 

Nie wiesz, że ostatnie zdanie zawsze należy do "eksperta" ;)

 

@memento mori Znam przynamniej dwie takie osoby. Mają auta za więcej niż 200k i wymieniają olej między interwałami zalecanymi przez producenta poza aso. Niekoniecznie powodem jest chęć zaoszczdzenia paru stówek.  

 

Co ze mnie za ekspert co radzi posłuchać nieoficjalnej opinii mechaników, którzy codziennie pracują z tymi silnikami zamiast słuchać "znawców" z forum o zegarkach. 😉

 

A co jest powodem wymiany oleju poza ASO w aucie na gwarancji jak nie oszczędność? Z moich doświadczeń wynika, że w dużym mieście jak jest kilka ASO tej samej marki to można całkiem nieźle negocjować cenę tej usługi. Ponadto przy odsprzedaży jest wtedy pełna historia w ASO. Tylko niektóre niezależne warsztaty mają dostęp to elektronicznej historii serwisowej auta i mogą dodać tam wpis i tylko w przypadku najbardziej popularnych marek. Alfa Romeo, o którą pytał kolega do takich raczej nie należy.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, memento mori napisał(-a):

A co jest powodem częstszej wymiany oleju poza ASO w aucie na gwarancji jak nie oszczędność? 

 

Może ktoś ma bliżej niż do ASO, albo ma znajomego mechanika, albo jakiś inny powód?

Wymiana oleju to nie rocket science... Płynu do spryskiwaczy też raczej nikt nie jeździ uzupełniać w ASO, mając auto na gwarancji 😉

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Tylko niektóre niezależne warsztaty mają dostęp to elektronicznej historii serwisowej auta i mogą dodać tam wpis i tylko w przypadku najbardziej popularnych marek. 

 

od 2004 r. funkcjonuja unijne przepisy GVO dzieki ktory niezalezne warsztaty maja dostep do dokumentacji serwisowej
i oprogramowania ktore dostacza producent auta, dzieki temu m. inn. wie jakie np czynnosci serwisowe pownien przejsc
dany samochod po przejechaniu okreslonej liczby km lub uplywie wyznaczonego czasu

 

teraz nalezaloby zdefiniowac okreslenie 'niezalezny warsztat' bo moze to byc wlasnie taki z dostepem do bazy serwisowej

dzialajacy w standardzie Pass Thru (co zreszta nie jest bezkosztowe poniewaz wymaga sie oprzyrzadowania, posiadania
kwalifikacji, czasem uczestnictwa w szkoleniu, dzialalnosci gospodarczej i wniesienia oplaty) a moze byc tez warsztat
 pana Mietka ktory nie dysponuje tym wszystkim ale ma za to nizsze ceny

 

niezalezny warsztat opisany jako pierwszy moze co najwyzej postawic swoja pieczatke i dokonac wpisu w ksiazce serwisowej,
ktora w tej sytuacji bedzie honorowana na rowni z ta z ASO 

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to miał em na myśli. Warsztat Pana Mietka nie ma gdzie tej pieczątki przybić ponieważ od jakiś 2 lat mało który producent daje papierową książkę serwisową. Co jest fajne dla rynku wtórnego ponieważ łatwo je było podrobić czy wypełnić. Z kolei możliwość dokonywania wpisów jest stosunkowa kosztowna dla niezależnych, więc mało który warsztat to oferuje tym bardziej do Alfy, Jaguara, Mini, Jeepa, Volvo itp.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

Warsztat Pana Mietka nie ma gdzie tej pieczątki przybić

Z nowym autem należy trzymać się daleko od każdego Pana Mietka.

Przy międzyokresowej wymianie oleju silnikowego nie kierujemy się zaleceniami producenta.

Dbając o silnik należałoby zalecenia producenta spalić w piecu pierwszego dnia po odebraniu auta z salonu.

Nadal zdrowo myślący użytkownik powinien wymieniać olej przynajmniej raz w roku bez względu na przebieg lub co 10 tyś km patrząc na licznik kilometrów.

ASO nie jest też wyznacznikiem jakości.

W gruncie rzeczy ASO często nie dają rady wyeliminować usterek trudnonaprawialnych które można usunąć poza ASO .

 

Mając nową Alfę wymieniłbym olej wraz z filtrem po pierwszych 2000km przebiegu poza ASO, dalej po 10tys poza ASO (w dobrym, zaufanym warsztacie albo sam) a następnie udałbym się na przegląd do ASO wynikający z zaleceń.

Czy ASO musi wiedzieć o wcześniejszych wymianach oleju ? 

Nie zależało by mi na dodatkowych wpisach w książce a wystarczyłaby świadomość tego, że dobrze dbam o własne auto.

 

Wielokrotnie spotkałem się ze złym podejściem i brakiem fachowości w ASO różnych producentów.

Bezwzględnie należy wykonać kontrolę poziomu oleju po wymianie w ASO, bo można się zdziwić (zbyt niski poziom ) jak również ogólną kontrolę tego czego ASO dotykało..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zadra napisał(-a):

Z nowym autem należy trzymać się daleko od każdego Pana Mietka.

Przy międzyokresowej wymianie oleju silnikowego nie kierujemy się zaleceniami producenta.

Dbając o silnik należałoby zalecenia producenta spalić w piecu pierwszego dnia po odebraniu auta z salonu.

Nadal zdrowo myślący użytkownik powinien wymieniać olej przynajmniej raz w roku bez względu na przebieg lub co 10 tyś km patrząc na licznik kilometrów.

ASO nie jest też wyznacznikiem jakości.

W gruncie rzeczy ASO często nie dają rady wyeliminować usterek trudnonaprawialnych które można usunąć poza ASO .

 

Mając nową Alfę wymieniłbym olej wraz z filtrem po pierwszych 2000km przebiegu poza ASO, dalej po 10tys poza ASO (w dobrym, zaufanym warsztacie albo sam) a następnie udałbym się na przegląd do ASO wynikający z zaleceń.

Czy ASO musi wiedzieć o wcześniejszych wymianach oleju ? 

Nie zależało by mi na dodatkowych wpisach w książce a wystarczyłaby świadomość tego, że dobrze dbam o własne auto.

 

Wielokrotnie spotkałem się ze złym podejściem i brakiem fachowości w ASO różnych producentów.

Bezwzględnie należy wykonać kontrolę poziomu oleju po wymianie w ASO, bo można się zdziwić (zbyt niski poziom ) jak również ogólną kontrolę tego czego ASO dotykało..

 

 

 

Dokładnie o to chodzi. Poza tym kupię dobry, oryginalny olej a nie beczka (zdarzało się, że z różną zawartością niestety...). 

Do aso na wymagany przez producenta przegląd ze swoim olejem, oczywiście wg specyfikacji producenta.

Tyle w temacie z mojej strony :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś p….y kraj…zegarek serwisuj poza autoryzowanymi serwisami ( historie o Trufey czy SG na Marynarskiej) , samochód poza ASO, do lekarza tylko prywatnie….WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rmickey napisał(-a):

 

Dokładnie o to chodzi. Poza tym kupię dobry, oryginalny olej a nie beczka (zdarzało się, że z różną zawartością niestety...). 

Do aso na wymagany przez producenta przegląd ze swoim olejem, oczywiście wg specyfikacji producenta.

Tyle w temacie z mojej strony :)

 

 

ja zmieniam olej tak często, że i kujawski mógłbym lać :D


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, zielony.m napisał(-a):

 

ja zmieniam olej tak często, że i kujawski mógłbym lać :D

 

Ja zmieniałem co 4 kkm. 😎

36 minut temu, desmo napisał(-a):

To jakiś p….y kraj…zegarek serwisuj poza autoryzowanymi serwisami ( historie o Trufey czy SG na Marynarskiej) , samochód poza ASO, do lekarza tylko prywatnie….WTF?

 

Kraj dicktatorski. 🤡

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

 

ja zmieniam olej tak często, że i kujawski mógłbym lać :D

 

Zalej i daj znać ile go silnik przepalił na tysiaka ;) i czy frytki były... ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w obecnym aucie wymieniłem olej u znajomego mechanika. 

Dotychczas miałem/mam dobry kontakt z ASO, wszystkie naprawy w ramach gwarancji czy przeglądy serwisowe w ramach pakietu serwisowego bez uwag. Nawet płyn do spryskiwaczy dolewają ;) Jednak jak zadzwoniłem z pytaniem ile kosztowałaby wymiana oleju po 2kkm to się zirytowałem. Pan po sprawdzeniu po VIN co i jak, oznajmił 1200pln. Na pytanie z czego wynika taka cena, dostałem odpowiedź, że jak chcę taniej to mogę przyjechać ze swoim olejem. 

Znajomy mechanik na oryginalnych produktach VW zrobił to za połowę ceny. 

Na wpisie do historii serwisowej w ogóle mi nie zależy, samochód w leasingu. Jak będę chciał wykupić to dla siebie, albo kogoś z rodziny. Jak nie to leasing się będzie martwił sprzedażą. 

 

Z innej beczki to chyba coś ruszyło z samochodami. Znajomy który czekał na bmw 330e i którego straszyli grudniem, tydzień temu odebrał samochód. Nawet się udało, że tempomat jest 😅

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, vvv napisał(-a):

Z innej beczki to chyba coś ruszyło z samochodami. Znajomy który czekał na bmw 330e i którego straszyli grudniem, tydzień temu odebrał samochód. Nawet się udało, że tempomat jest 😅

ale nie napisałeś grudniem którego roku :P brat w zeszłym roku (chyba październik?) zamówił skodę kodiaq, gość w salonie żartował, że na pasterkę chyba nią nie pojedzie ale dłużej nie będzie musiał czekać. Odebrał auto 2 tyg temu :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za interią: 

 

 

Kultowe modele Rolls-Royce’a znikają z oferty. Co je zastąpi?

Rolls-Royce poinformował, że wycofuje z oferty swoje dwa spalinowe modele - Dawn i Wraith. Ostatnie produkowane egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku. Ich miejsce zajmie nowoczesny pojazd z napędem elektrycznym.

 

 

000EX8067WY3MT9V-C122-F4.jpg.eb7f0159683eadfaee9d198751cf4aa2.jpg

 

 

 

 

Rolls-Royce Spectre - pierwszy elektryk marki

Auto ma powstać na bazie konstrukcji stworzonej przez samego Rolls-Royce'a, co oznacza znacznie ograniczoną ingerencję BMW. Z dotychczas opublikowanych zdjęć można wnioskować, że będzie to coupe z drzwiami otwieranymi "pod wiatr". Model ma być także najbardziej aerodynamicznym Rolls-Roycem w historii, do czego przyczyni się m.in. niedawno zaprezentowana, nowa figurka Spirit of Ecstasy.Rolls-Royce Spectre.

Premiera elektrycznego Rolls-Royce’a została zaplanowana na czwarty kwartał 2023 roku.

000EX80IDEVAR0N9-C122-F4.jpg.491b32e2836be2ed1c6d664a59f8a2da.jpg

 

 

000EGU3S7GQCHGTS-C122-F4.jpg.51ce3a5015ee024a816898fa6946ead9.jpg

 

 

000EGU4PMYYWNKUL-C122-F4.jpg.3e16ad3e56f0ef6a65a13d2ceb6c3b32.jpg

 

 

 

Na szczęście dla tradycjonalistów, w ofercie wciąż pozostaną modele Phantom, Ghost oraz Cullinan - przynajmniej przez najbliższe kilka lat. Do ich napędu wciąż posłużą  jednostki V12 o pojemności 6,75 litra. Uff...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmwas napisał(-a):

Kupiłem kupę rdzy...

 

EAA737FF-1F62-4654-84FE-183B6E764AD1.thumb.jpeg.8f164c004756930af5380955f26ff57d.jpeg

 

Obrdzewialy, ale działa i rama wyglada niezle. Wsadzę go na razie do garażu, bo choć jeżdżący bardzo wymaga doinwestowania. Zwłaszcza blacha. O ile w ogóle się da, bo jest... jak jest.

 

Niemniej ładna staroć, rocznik 1976. 

 

Jeździ się tym... no właśnie. Nie przyspiesza, nie hamuje, nie skręca i ryczy jak poj****y.

Jak to Krzysiek powiedział? „Gówno nad gównami”? 

Rzeczywiście przejażdżkę z Mikołowa do Sosnowca zamienił niemal w przygodę życia. Koniec końców dojechał, ale było grubo. Cholera wie, czy prędkościomierz pokazuje prawdę, ale jeśli mu wierzyć, to dałem radę wyciągnąć 60 i to z lekkim niepokojem. 

Szit, szrot, ale... chyba się polubimy. Ciekawe czy 4x4 działa. Bo daaaawno nie był ruszany, właścicielka jeździła tylko na 2WD

Ha, a jak pisałem jakiś czas temu żebyś takiego kupił zamiast się bujać z nowym (bo konstrukcyjnie to prawie to samo) to pisałeś że nie i takie tam. A tu proszę. Czy będziemy mieć teraz nowy, fascynujący wątek odrestaurowywania złomka😆?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusisz :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Za interią: 

 

 

Kultowe modele Rolls-Royce’a znikają z oferty. Co je zastąpi?

Rolls-Royce poinformował, że wycofuje z oferty swoje dwa spalinowe modele - Dawn i Wraith. Ostatnie produkowane egzemplarze trafią do klientów na początku przyszłego roku. Ich miejsce zajmie nowoczesny pojazd z napędem elektrycznym.

 

 

000EX8067WY3MT9V-C122-F4.jpg.eb7f0159683eadfaee9d198751cf4aa2.jpg

 

 

 

 

Rolls-Royce Spectre - pierwszy elektryk marki

Auto ma powstać na bazie konstrukcji stworzonej przez samego Rolls-Royce'a, co oznacza znacznie ograniczoną ingerencję BMW. Z dotychczas opublikowanych zdjęć można wnioskować, że będzie to coupe z drzwiami otwieranymi "pod wiatr". Model ma być także najbardziej aerodynamicznym Rolls-Roycem w historii, do czego przyczyni się m.in. niedawno zaprezentowana, nowa figurka Spirit of Ecstasy.Rolls-Royce Spectre.

Premiera elektrycznego Rolls-Royce’a została zaplanowana na czwarty kwartał 2023 roku.

000EX80IDEVAR0N9-C122-F4.jpg.491b32e2836be2ed1c6d664a59f8a2da.jpg

 

 

000EGU3S7GQCHGTS-C122-F4.jpg.51ce3a5015ee024a816898fa6946ead9.jpg

 

 

000EGU4PMYYWNKUL-C122-F4.jpg.3e16ad3e56f0ef6a65a13d2ceb6c3b32.jpg

 

 

 

Na szczęście dla tradycjonalistów, w ofercie wciąż pozostaną modele Phantom, Ghost oraz Cullinan - przynajmniej przez najbliższe kilka lat. Do ich napędu wciąż posłużą  jednostki V12 o pojemności 6,75 litra. Uff...

W pewien sposób nawiązuje do polskiej myśli technicznej. ;) 

 

Fotka zapożyczona z netu. 

 

 

e54028b4094e1ee498bc66cb5a25cd6a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powrot do domu :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

Powrot do domu :)

 

Czekaj...Dokupiłeś jako komplet do Alfy ? :P

Widzę że kolorystyka bardzo zbliżona hehe

 

-a dobra..już wiem ze nie  :)

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ha, a jak pisałem jakiś czas temu żebyś takiego kupił zamiast się bujać z nowym (bo konstrukcyjnie to prawie to samo) to pisałeś że nie i takie tam. A tu proszę. 

 

Owszem, fajnie to wyszło, bo mam świetne auto do jeżdżenia i totalnie hardkorowego 469, a miesięczny koszt niewiele wyższy. Fakt tylko, ze leasing dłuższy. Ale... co tam ;)

Tu jeszcze UAZ wczoraj po pierwszej od dawna trasie...

 

97052ED1-6834-4FFB-91B3-EB2D1361F8F0.thumb.jpeg.846c1f0b343b75c42c30c9247b5f7a73.jpeg

 

...ryczał, rzęził, zgrzytał zębatkami (walnięty synchronizator 3-ki), ale dojechał :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, na Ukrainie takie za darmo można brać i jeszcze części zamiennych skolko ugodno.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.