Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 09/19/2021 in Posts

  1. 1 like
    Skoro założyłem temat to coś ode mnie. Na warsztat położyłem dwa zegarki. Xicorr Akropolis oraz Xicorr Circle. Akropolis kilka razy dostał strzała w polerowaną seryjnie lunetę od... Szafy metalowej, czy to w szatni czy to na broń. Podobny los spotkał Circle. W Akropolisie musiałem wypolerować lunetę, w Circle odtworzyć satynę o o okrągłym kształcie. Narzędzia: 1) papier 240, 400, 600, 1200, 2000, choć nie zawsze będzie konieczny 240. 2) pasta do usuwania rys 3) mini szlifierka z końcówką filcową albo inne podobnie działające urządzenie 4) gąbka kuchenna 5) ciepła woda 6) trochę mydła w płynie albo płynu do naczyń 7) ręcznik papierowy 😎 chusteczki do okularów (nawilżane alkoholem) ja mam kupione w Lidlu. 9) przyda się taśma papierowa ale nie jest konieczna 10) ręcznik, najlepiej jakiś stary. Ćwiczenie: najlepiej poćwiczyć na jakiejś porysowanej klamrze. Szlifujemy ją na mokro po kolei papierem 400,600,1200,2000. A na końcu smarujemy końcówkę szlifierki pastą do rys i jedziemy z koksem. Myjemy mydłem, suszymy ręcznikiem papierowym, resztki pasty usuwamy chusteczką do okularów i znowu ręcznikiem papierowym. Akropolis. Najpierw zdałem pasek, potem umyłem delikatnie zegarek, trzymając w zlewie stary ręcznik by zegarek nie wypadł mi z rąk i się nie potłukł 1) powolne, spokojne szlifowanie lunety najpierw papierem 400, tak aby wszystkie stare rysy zastąpiły co do jednej nowe rysy z papieru 400, papier moczymy w wodzie z płynem lub mydłem. 2) zmieniamy wodę, myjemy zegarek i to samo lecimy z papierem 600 3) zmieniamy wodę, myjemy zegarek i to samo papier 1200 4) zmieniamy wodę, myjemy zegarek i to samo z papierem 2000 5) myjemy zegarek, smarujemy końcówkę filcową pasta do rys i wolnymi obrotami polerujemy lunetę. Sprawdzamy efekt po umyciu zegarka, przetarciu chusteczką do okularów. Jak trzeba poprawiamy pasta i szlifierką 2) Circle. Zegarek ten mam dłużej więc i kilka głębszych rys jak widać złapał. Zacząłem po rzeźnicki od papieru 240, tylko ten dał radę najgłębsze rysy zdjąć. Doszedłem do papieru 2000 i wtedy użyłem gąbki do naczyń, nowej, jak już się zużyła lekko użyłem drugiej, zresztą gąbki do naczyń użyłem też do poprawienia uszu w Akropolisie, wcześniej jadąc po kolei wszystkimi wymienionymi papierami oprócz 240. Zapraszam do fotorelacji ze swoich prac.
  2. 1 like
    Dzięki, fajny artykuł. 👍 Bardziej chodziło mi o to jak można było wpaść na pomysł zastąpienia ikoniczngo designu czymś, co wyglada subiektywnie, dla mnie) jak zamówiony na Alibabie generyk. Nie ma w tej najnowszej odsłonie nic oryginalnego, nic porywającego - jest poprawna. Nijaka ale poprawna. 🤮

Czas na forum odmierza×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.