Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.08.2023 o 15:49, memento mori napisał(-a):

 

 

Nie wiem co kupiłeś, ale większość 0W30 do współczesnych turbobenzyn to syntetyki a nie mineralne (BMW/MINI, VW/Audi/Skoda/Seat, Ford).

A pierwszą wymianę oleju to bym zrobił po 1-2 kkm, a drugą przy 5-7 kkm i poźniej w zależności od warunków użytkowania (trasa/miasto/waga nogi 😉 ) co 10-15 kkm, jeśli auto chcesz mieć dłużej niż leasing. Na YT jest pełno filmów jak wygląda olej po np. 0.5/1/5/10/20/30 kkm z pokazaniem rozciętego filtra. Można nawet znaleźć konkretnie swój silnik. Ja akurat byłem pod autem przy wymianie w ASO na 1/5/10 kkm i zachachmęciłem filtry do domu do rozcięcia. Pierwsza wymiana po 8-10 kkm zamiast 20-30 kkm to obecnie i tak zbyt optymistyczne założenie, chociaż w moim przypadku nawet po 1 kkm nie było tragedii. 😉 Oczywiście kluczowe czy i jak długo po gwarancji ma się zamiar to auto użytkować.

Ja tam w jednym nowym aucie wymieniłem olej po 5000 km i potem 15k, ok 30k, 45k, 59k po czym sprzedałem. 3 i 5 wymianę robiło ASO w ramach pakietu. IMHO wymiana po 2k to jednak za szybko.  Na pewno w silnikach z turbiną nie należy przekraczać interwału 12-15k. Obecnie z nowym autem zrobię identycznie, u mnie o tyle jest łatwiej, że raczej nie jeżdżę dłużej niż 1-2 miesiące od zakończenia leasingu/gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, luksusowymi niemieckimi samochodami to wiadomo co się wozić powinno (od 4:50 do 5:10 na filmie), a nie jakąś tam pizzę:

 

 

a od 1:50 widać pięknego Chevy Caprice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2023 o 14:23, memento mori napisał(-a):

Są już metody dla strażaków polegające na tym, że iglica/ładunek gaszący/chłodzący jest wstrzeliwany w pakiet baterii. Coś kojarzę, że nawet w Polsce chyba już mieli jakieś ćwiczenia. Pytanie tylko czy każda jednostka będzie kiedyś dysponowała takim sprzętem i na ile jest to uniwersalne rozwiązanie (różne wielkości pakietów baterii, kwestia gdzie jest dokładnie umieszona w danym aucie).

 

Trafiłem na takie dane:

 

621901573_Screenshot2023-07-29at14_28_44.png.36e0b693e612ed9f4e6c2d6d664d9d34.png

 

Tylko, że te benzynowe zapalają się najczęściej gdzieś w drodze (tak sadzę) . Elektryk np. w garażu w nocy w domu. Na promie, na parkingu miedzy innymi autami. Ot tak...... 

Auto spalinowe zwykle z jakiegoś powodu, gdy silnik pracuje, czy wypadek. W elektrykach (auto, hulajnoga, autobus, telefon) to generalnie "samozapłon". 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że gdyby wzięli dzisiejszy bolid F1 to wynik byłby jeszcze gorszy. Opony niby szersze, więcej mechanicznej przyczepności ale waga nie pomogłaby 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz dodajmy kilka zakrętów i wtedy sprawdźmy wynik 😎 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rimac z swoją masą raczej poza konkursem ale McMurtry szczególnie w wolnych zakrętach może być godnym rywalem, 2t docisku robi swoje. Ogólnie McMurtry, GMA - ciekawe czy wentylator nie stanie się za chwilę must have w najdroższych i najszybszych samochodach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przedstawia ta fotka? Obcą galaktykę? Rozlewisko Nilu widziane z kosmosu ... Nieee to denko tłoka szóstego cylindra w moim Dodge, do którego od dłuższego czasu sączył się płyn chłodzący... Mam co robić...no ale po 547.000 przebiegu coś się mogło w końcu wydarzyć...😉IMG20230805133355.thumb.jpg.215be00a38c23383eaeac24548e0f145.jpgTu dla odmiany widok denka tłoka szczelnego cylindra, pozostałe 5 tak właśnie wygląda...IMG20230805133156.thumb.jpg.5d79160d9890624285aa4ecbe440a78f.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2023 o 23:18, vvv napisał(-a):

Jestem ciekaw gdzie będziemy tak za parę lat. Póki co w Polsce jest jeszcze preferencja: elektryk vs spalinowy. Są jednak kraje w UE które skutecznie zniechęcają do samochodów spalinowych poprzez podatki, strefy wolne od spalin czy politykę zero emisji. Już teraz są artykuły że w UE zarejestrowano więcej nowych elektryków niż ropniaków.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zależy za ile.

Jeśli mowa o 5-10 to dokładnie tu gdzie jesteśmy. Powyżej 10 lat zapewne wodór. 

Elektryczne auta w obecnym stanie nie mają sensu bycia jako jedyne w rodzinie. Nie ma na tyle prądu w Polsce. A jak Tauron i pozostali nie zmienią infrastruktury to tym bardziej. 

 

Przypuszczam, że producenci aut naprawią swój błąd i przestaną wciskać bzdurną ekologię w postaci aut elektrycznech. Głowy polecą jak przestaną zarabiać, bo nie będą mieć co sprzedawać. Taki Ford zaprzestał produkcji Fiesty. I coś obiło mi się, że focusa i mondeo też planują uśmiercić. To co będą sprzedawać


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mondeo nie jest już produkowany od marca, a Focus nie będzie miał kolejnej generacji i zakończą w 2025. Jest to też ostani Focus ST.

 

A co bardziej istotne dla Ciebie 😉 to nowy Cooper S 2024/2025 jest póki co potwierdzony tylko w wersji elektrycznej. Nie wiadomo czy będzie spalinowy.

 

 

1105498987_Screenshot2023-08-06at14_58_29.thumb.png.32e13c145914e5acca78527cb76ff747.png

 

492876650_Screenshot2023-08-06at14_57_55.thumb.png.a9a7186ee53f1a7aa0ad98f5713ce588.png

 

 

...nowy środek również jest mocno kontrowersyjny. 😜

 

IMG_7852.thumb.jpeg.dc11c01b54ebc91187a705249eb373f6.jpeg

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką Cytrynkę przyuważyłem.

115970ae8141f733f3615ca174d47a60.jpga9aefd40d508db733e71da6f7c88b0ce.jpgb5f3470c7226c3a22f1a348953c4e067.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

To co będą sprzedawać

 

"E-Mustangi". Już to robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Taką Cytrynkę przyuważyłem.

115970ae8141f733f3615ca174d47a60.jpga9aefd40d508db733e71da6f7c88b0ce.jpgb5f3470c7226c3a22f1a348953c4e067.jpg

Cytrynka na Krk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2023 o 12:38, Adi napisał(-a):

 

Tylko, że te benzynowe zapalają się najczęściej gdzieś w drodze (tak sadzę) . Elektryk np. w garażu w nocy w domu. Na promie, na parkingu miedzy innymi autami. Ot tak...... 

Auto spalinowe zwykle z jakiegoś powodu, gdy silnik pracuje, czy wypadek. W elektrykach (auto, hulajnoga, autobus, telefon) to generalnie "samozapłon". 

przypnę tylko, iż ostotnym świadomym "przeoczeniem" jest brak informacji o tym ile aut nowych się spalilo,  albo ile aut które nie ukończyło 5roku egzystencji...

 

Porównanie "ogolne" negatywnie plasuje auta spalinowe w czołówce, ale nie jest w porządku porównanie 20letniego peugeota lub fiata do rocznego auta elektrycznego, choć jedno i drugie spłonęło w tym samym roku..

Pamiętam również akcję serwisową na wymianę wadliwych pomp ABS powodujących zaplony w peugeotach 307 z początku produkcji.

Producent znalazł problem i go wyeliminował (oczywiście trochę tych aut splonęlo) nie widzę/słyszę natomiast żeby producenci wyeliminowali problem wadliwych baterii na takie które nie ulegają pięknym samozapłonom, a myślę, że są na rynku już baterie bardziej bezpieczne od pierwotnie stosowanych. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 6.08.2023 o 14:54, memento mori napisał(-a):

A co bardziej istotne dla Ciebie 😉 to nowy Cooper S 2024/2025 jest póki co potwierdzony tylko w wersji elektrycznej. Nie wiadomo czy będzie spalinowy.

1105498987_Screenshot2023-08-06at14_58_29.thumb.png.32e13c145914e5acca78527cb76ff747.png

492876650_Screenshot2023-08-06at14_57_55.thumb.png.a9a7186ee53f1a7aa0ad98f5713ce588.png

Niezmiernie się z tego cieszę. Nowi nabywcy będą mieć brzydala. 

 

W dniu 6.08.2023 o 14:54, memento mori napisał(-a):

...nowy środek również jest mocno kontrowersyjny. 😜

IMG_7852.thumb.jpeg.dc11c01b54ebc91187a705249eb373f6.jpeg

Takiego z Pepsi bym widział u siebie.  :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, które z poniższych (nowych) aut byście wybrali do jeżdżenia po bułki i odwożenia dzieci do szkoły?

- Kuga 1.5 ecoboost 6MT

- Tucson 1.6 t-gdi 6MT

Krótkie odcinki, głównie miasto, niewiele stania w korkach.

 

PS.

"Do takich zastosowań kup Corollę w hybrydzie" nie jest odpowiedzią na powyższe pytanie...

Edytowane przez Kierownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kierownik napisał(-a):

Hej, które z poniższych (nowych) aut byście wybrali do jeżdżenia po bułki i odwożenia dzieci do szkoły?

- Kuga 1.5 ecoboost 6MT

- Tucson 1.6 t-gdi 6MT

Krótkie odcinki, głównie miasto, niewiele stania w korkach.

 

PS.

"Do takich zastosowań kup Corollę w hybrydzie" nie jest odpowiedzią na powyższe pytanie...

 

Jak już koniecznie z tych dwóch, to ja wziąłbym Kugę. Jest dużo brzydsza od poprzedniej generacji, ale ten Tucson bije wszelkie rekordy brzydoty, więc wybrałbym Forda.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kierownik napisał(-a):

Hej, które z poniższych (nowych) aut byście wybrali do jeżdżenia po bułki i odwożenia dzieci do szkoły?

- Kuga 1.5 ecoboost 6MT

- Tucson 1.6 t-gdi 6MT

Krótkie odcinki, głównie miasto, niewiele stania w korkach.

 

PS.

"Do takich zastosowań kup Corollę w hybrydzie" nie jest odpowiedzią na powyższe pytanie...

Corollę w hybrydzie jednak 🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, które z poniższych (nowych) aut byście wybrali do jeżdżenia po bułki i odwożenia dzieci do szkoły?
- Kuga 1.5 ecoboost 6MT
- Tucson 1.6 t-gdi 6MT
Krótkie odcinki, głównie miasto, niewiele stania w korkach.
 
PS.
"Do takich zastosowań kup Corollę w hybrydzie" nie jest odpowiedzią na powyższe pytanie...
Nie jeździłem Tucsonem, Kugą jechałem jako pasażer 3000km i bardzo rozczarowała mnie jakość wewnątrz i twardość zawieszenia, szczególnie niprzyjemnie odczuwana na poprzecznych nierównościach. Do takich zadań wybrał bym Mazdę CX30 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.