Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem cabrioletem (Mustangiem) - nie polecam. Jak upał to jedziesz pod zamkniętym dachem i z klimą na full. Jak zimno to ewentualnie da się z otwartym dachem tyle, że wtedy ogrzewanie na full.

 

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z przedmówcą. Jazda w fajnych okolicach np przez lasy czy pośród pól z otwartym dachem jest niesamowicie przyjemna w zakresie temperatur od ok. 10 do 30 stopni na zewnątrz.

Miałem różne samochody cabrio i zdecydowanie nie są to auta na co dzień IMO, ale na niedzielne przejażdżki czy weekendowy wypad w góry idealne.

 

Ale ja już się pożegnałem z jazdą topless na ten rok i przeszedłem w tryb zimowy:

IMG_8832.thumb.JPG.eab9483f889aec884f7da0fd406a9c7f.JPGIMG_8834.thumb.JPG.5bd6dafee30b8e03474bf3a56a3d1c98.JPG

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podanym zakresie temperatur pełna zgoda. Poza tym wszystko zależy od miejsca zamieszkania. Jako drugi samochód OK.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze cabrio. Jako, że to daily, to wziąłem ze sztywnym dachem. Zimą nie powinno być więc większych problemów, choć trochę obawiam się przymarzania szyb do uszczelek...

No nic, zobaczymy ;)

 

Co do zakresu temperatur przy jeździe bez dachu. Moje (skromne) doświadczenia na razie:

12st - spoko przy ogrzewaniu na 25st + czapka z daszkiem + windschott (nawet przy 120km/h)

20-26st - rewelacja

27-34st - klima bardzo pomaga, da się jechać

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powyżej 30 zamykam dach. Można wprawdzie położyć windschott, otworzyć okna i wiatr przyjemnie chłodzi, ale słońce przypieka wtedy tak, że czuję się trochę jak kurczak na rożnie.

 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych Kolegów wie jak często są aktualizowane wyceny samochodów używanych eurotax czy infoexpert ?
Kończy mi się za kilkanaście dni ubezpieczenie ac, porównując oferty różnych ubezpieczycieli, pojawiły się różnice w wycenach, jak zawsze zresztą, zajrzałem więc na otomoto i ceny używanych modeli mnie powaliły. Wiedziałem, że rynek lekko wariuje ale nie że aż tak. Za proponowaną kwotę AC, w przypadku szkody lub kradzieży, mogę sobie "odkupić" moje auto ale parę lat starsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2021 o 13:15, xaime napisał(-a):

Mam okazję kupić dla Taty Mercedesa GLC 250 (2.0T  211km PB, automat), rocznik 2018 przebieg 95 tys., auto od znanej mi osoby, z udokumentowanym przebiegiem i stanem ( codziennie je widziałem). Tata zawsze chciał Mercedesa ale nie chciał tyle wydawać na nowego, aktualnie może go kupić w cenie średnio/słabo wyposażonego nowego Tiguana 1.5 TSI. Zdajemy sobie sprawę, że koszty utrzymania będą wyższe niż w VW ale Tata idzie w przyszłym roku na emeryturę i widzę, że chciałby sobie sprawić prezent na zakończenie tego etapu życia 🙂
Macie jakieś doświadczenia z tym modelem, względnie z tym silnikiem w innych Mercedesa - chodzi mi przede wszystkim o jakieś konkretne wady albo usterki.

Wczoraj byliśmy obejrzeć i przejechać się Mercedesem. pPierwsze wrażenia bardzo dobre, wyposażenie odpowiada mojemu Tacie ale odniosłem wrażenie, że coś stuka w okolicach prawego tylnego koło. Zastanawiam się czy jechać do wyspecjalizowanego warsztatu Mercedesa czy do stacji kontroli pojazdów. Samochód ma przedłużoną gwarancję do lipca 2022 roku ale zakładam, że ona nie obejmuje zawieszenia 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xaime napisał(-a):

Wczoraj byliśmy obejrzeć i przejechać się Mercedesem. pPierwsze wrażenia bardzo dobre, wyposażenie odpowiada mojemu Tacie ale odniosłem wrażenie, że coś stuka w okolicach prawego tylnego koło. Zastanawiam się czy jechać do wyspecjalizowanego warsztatu Mercedesa czy do stacji kontroli pojazdów. Samochód ma przedłużoną gwarancję do lipca 2022 roku ale zakładam, że ona nie obejmuje zawieszenia 😉

Raczej nie obejmuje, mozna to zrobic na oryginalnych czesciach w dobrym serwisie jak chcesz zaoszczedzic


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2021 o 21:08, Tommaso napisał(-a):

Nie zgadzam się z przedmówcą. Jazda w fajnych okolicach np przez lasy czy pośród pól z otwartym dachem jest niesamowicie przyjemna w zakresie temperatur od ok. 10 do 30 stopni na zewnątrz.

Miałem różne samochody cabrio i zdecydowanie nie są to auta na co dzień IMO, ale na niedzielne przejażdżki czy weekendowy wypad w góry idealne.

 

Ale ja już się pożegnałem z jazdą topless na ten rok i przeszedłem w tryb zimowy:

 

Zawsze jak patrzę na zdjęcia tego twojego SL-a to mi się młodość przypomina i jak o takim marzyłem. Piękne auto i pewnie daje dużo radości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2021 o 20:59, souls_hunter napisał(-a):

Jeździłem cabrioletem (Mustangiem) - nie polecam. Jak upał to jedziesz pod zamkniętym dachem i z klimą na full. Jak zimno to ewentualnie da się z otwartym dachem tyle, że wtedy ogrzewanie na full.

 

Dobrze, że użytkownicy motocykli nie są tak wrażliwi, jak ty,  bo te sprzęty oglądalibyśmy już tylko w muzeum ;) 

Ale rozumiem taki punkt widzenia - nie ma chemii, to nic na siłę.

 

W dniu 22.10.2021 o 21:08, Tommaso napisał(-a):

Nie zgadzam się z przedmówcą. Jazda w fajnych okolicach np przez lasy czy pośród pól z otwartym dachem jest niesamowicie przyjemna w zakresie temperatur od ok. 10 do 30 stopni na zewnątrz.

Miałem różne samochody cabrio i zdecydowanie nie są to auta na co dzień IMO, ale na niedzielne przejażdżki czy weekendowy wypad w góry idealne.

 

Ale ja już się pożegnałem z jazdą topless na ten rok i przeszedłem w tryb zimowy:

 

 

Dla mnie z kolei jak najbardziej cabrio nadaje się na daily, ale to zależy do czego mi potrzebne auto. Dojazd samemu do pracy, niewielkie zakupy, podrzucenie (jednego) dziecka - przy ładnej pogodzie. U mnie to 8-9 przypadków na 10. W pozostałych mam inne/większe auto.
Mój bumblebee też już o krok od zimowania, ale to będzie prawdziwa gawra, a nie zimowe emploi 😕

Liczę, że szybko zleci...

 

IMG-4553.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje link dla poprawy zasięgów, a poza tym śledzę projekt od początku.

 

Daje link dla poprawy zasięgów, a poza tym śledzę projekt od początku.

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze doświadczenia z wyceną sprowadzanego samochodu do akcyzy? Czy urząd skarbowy kwestionuje wyceny rzeczoznawców i jakiego rzeczoznawcę możecie polecić z woj. śląskiego? (takiego co by nie zawyżał wartości auta ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Dobrze, że użytkownicy motocykli nie są tak wrażliwi, jak ty,  bo te sprzęty oglądalibyśmy już tylko w muzeum ;) 

Ale rozumiem taki punkt widzenia - nie ma chemii, to nic na siłę.

 

 

Dla mnie z kolei jak najbardziej cabrio nadaje się na daily, ale to zależy do czego mi potrzebne auto. Dojazd samemu do pracy, niewielkie zakupy, podrzucenie (jednego) dziecka - przy ładnej pogodzie. U mnie to 8-9 przypadków na 10. W pozostałych mam inne/większe auto.
Mój bumblebee też już o krok od zimowania, ale to będzie prawdziwa gawra, a nie zimowe emploi 😕

Liczę, że szybko zleci...

 

IMG-4553.jpg

 

Świetny ten Twój kanarek, zazdrość wylewa mi się uszami. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sie cofnalem zeby zobaczyc o co chodzi z cena na slupie = 6,94 za litr …

 

 

1A4EDCD6-DCBF-4829-A637-E14AADB4EE82.jpeg


zegary: staruszek Tissot, ML Pontos Small Seconds Mechanik, Seiko Monster, Oris Big Crown Flying Doctor's 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Edmund Exley napisał(-a):

 

Na Festiwalu w Gdyni przed Teatrem Muzycznym stał taki:

 

U mnie taki sam + jeszcze kilka innych "po bańce sztuka" stoi przed... siedzibą firmy od bruku. C'est la vie.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może ktoś miał taki przypadek. Audi Q5 2018 benzyna. Klima trojstrefowa. Chodzi jak chce. Środkowa kratka lewa dmucha zimnym, prawa gorącym. Czasami na odwrót. Jak która chce. Ustawione na sync. Zgłaszałem kilka razy, sprawdzali, nie ma błędów, wreszcie niedawno się pojawił błąd ustawienia klapek nawiewu czy coś w tym stylu. Przeinstalowali soft, 2 dni było ok. Jest gorzej niż było. Podjechalem do serwisu, sprawdzili, jest wszystko ok. Lewa kratka kierowcy w zasadzie cały czas chłodzi, środkowe wieją po uważaniu. Obecnie importer zlecił serwisowi znalezienie identycznego auta celem porównania. Sam juz nie wiem. Czynnik ponoć w normie. Zastanawiam się czy może jednak nie i czy nie podjechać do jakiejś firmy celem uzupełnienia poza siecią serwisową. Będzie widać na komputerze ingerencję ? Auto ma gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świątecznie ;)

 

halloween check.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kuba1991 napisał(-a):

Phi, u mnie cały rok świeci 😉

 

U niektórych nie tylko check, ale i choinka przez cały rok świeci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

 

U niektórych nie tylko check, ale i choinka przez cały rok świeci 🙂

Jeszcze airbag mi świeci ale choinki nie będzie, za mało kontrolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.